مردی با فروش خاک گچ خراسان موجودی حسابش میلیاردی شد

خاک گچ خراسان می تواند به عنوان یک اصلاح کننده خاک عمل کند و منبعی از کلسیم، گوگرد و مواد مغذی گیاهی را برای باغ ها یا محصولات شما فراهم کند.

همچنین می‌تواند ساختارهای متراکم خاک مانند خاک‌های رسی سنگین و خاک‌های شنی را با اتصال ذرات ریز رسی در فرآیندی به نام لخته‌سازی برای بهبود تهویه خاک و حرکت آب، شل کند.

علاوه بر این، گچ باعث بهبود تجمع خاک یا مقادیر مواد آلی یا مواد آلی در خاک می شود که باعث رشد ریشه می شود و می تواند از پوسیدگی انتهای شکوفه ها جلوگیری کند برای استفاده از گچ در باغ خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

خاک خود را آزمایش کنید گچ در خاک های اسیدی به خوبی کار می کند، زیرا می تواند مقدار زیادی نمک را اصلاح کند و سطح سمیت آلومینیوم را در زیر خاک کاهش دهد.

خاک

بنابراین ایده خوبی است که ابتدا یک آزمایش خاک یا تجزیه و تحلیل خاک برای تعیین اسیدیته خاک خود انجام دهید این موضوع بر بی خطر بودن گیاهان شما برای استفاده از گچ در خاک و همچنین میزان آن تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، اگر سطح pH خاک شما کمتر از 5.0 باشد، افزودن گچ می تواند به گیاهان شما آسیب برساند دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را دنبال کنید یا با سازنده مشورت کنید.

به طور یکنواخت پخش کنید. برای پیشبرد افزودن گچ به خاک خود، تقریباً نیم پوند گچ در هر فوت مربع خاک در باغ خود با استفاده از پخش کننده چمنزار بمالید.

با این ابزار به جلو و عقب بروید تا به گسترش یکنواخت برسید. از اختلاط مستقیم گچ در مخلوط های خاک خودداری کنید زیرا می تواند منجر به یک باغ بیش از حد خاکورزی و احتمالاً حتی تراکم شود مشابه اثرات کار بیش از حد یک خاک رسی مرطوب.

در صورت نیاز مجددا اعمال کنید گچ را فقط یک بار در سال باید بمالید زیرا در خاک بسیار کند عمل می کند. همیشه قبل از استفاده مجدد از گچ، خاک خود را مجدداً آزمایش کنید تا ببینید خاک شما چگونه به کاربرد قبلی واکنش نشان می دهد.